Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Spotkania z okazji Międzynarodowego Dnia Bez Przemocy

Przez dwa ostatnie dni dzielnicowi Komisariatu Policji w Działoszycach organizowali spotkania z uczniami szkół podstawowych. Mundurowi mówili m.in. o tym jak zapobiegać przemocy rówieśniczej.

W ramach akcji informacyjno-edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny” prowadzonej z inicjatywy MSWiA oraz KGP wszystkie szkoły podstawowe zostały wyposażone w specjalnie zaprojektowane Kalendarze Profilaktyczne. Zgodnie z wyszczególnionymi na nich datami na dzień 2 października przypada Międzynarodowy Dzień Bez Przemocy.

Pamiętając o szczytnym celu jaki ma propagować ten dzień, dzielnicowi z Komisariatu Policji w Działoszycach zorganizowali spotkania z uczniami szkół z terenu gminy Działoszyce i Michałów, podczas których poruszali wiele zagadnień związanych z bezpieczeństwem.

Zaczęło się od współprowadzonych rajdów rowerowych dla uczniów szkół w Sędowicach i Górach. Przed jego rozpoczęciem dyskutowano o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, właściwym wyposażeniu rowerów oraz jak być widocznym na drodze. Nie zabrakło tematów z zakresu zwalczania przemocy rówieśniczej. Kolejnego dnia te same tematy poruszone zostały podczas szkolnego spotkania w Stępocicach. Tutaj szczególną uwagę zwrócono na coraz częstsze wykorzystywanie Internetu do psychicznej agresji przeciw drugiemu człowiekowi.

 

Opr. DS

Źródło: KPP w Pińczowie

Powrót na górę strony